Színházunkat az a megtiszteltetés érte, hogy mai napon az előcsarnokban került megrendezésre a Magyar Lelki Elsősegély Szolgálatok Szövetsége és a „Kapaszkodó” Mentálhigiénés Egyesületének egy nagyon fontos Szakmai Konferenciája, mely az Öngyilkosság Megelőzésének Világnapja alkalmából számos szakmai előadást vonultatott fel az élet minden területéről. A Veszprémi Petőfi Színház mindig is kiemelt feladatának tekintette a művészettel, színházzal, zenével történő „lelki gyógyítást”, így külön büszkeséggel tölt el minket, hogy egy ilyen eseményt fogadhattunk előcsarnokunkban.

A nap a „Milyen a jó segítség?” című rajz- és esszépályázat kiállításának megnyitójával vette kezdetét. A beérkezett 150 munkapályázatból épített képcsarnok során általános iskolától kezdve egészen középiskolás diákok gondolatait láthattuk a paravánokon, akár rajz, akár szavak formájában. „Csodák azok, melyeket beküldtetek! A segítségnyújtás minden formáját megelevenítettétek, és büszke vagyok arra, hogy itt vagytok ti, akik ilyen tisztában vannak azzal, milyen felelősségteljesen létezni, segíteni egymásnak. Raktározzátok el ezeket a segítségnyújtási formákat, és hasznosítsátok őket az életben is, mert csak együttes erővel vagyunk képesek a rossz ellen tenni és szeretetet, megértést hozni a világra!” – szólt a díjazottakhoz Kiss Katalin, a „Kapaszkodó” Mentálhigiénés Egyesület alelnöke.

„A színháznak évszázadok óta egyik legfontosabb feladata, hogy az emberrel foglalkozzon, az emberi lélekre odafigyeljen. Van, hogy ez vidám, zenés előadás formájában történik, de van olyan is, hogy prózai darabokon keresztül próbálunk fókuszálni az emberi lélekre. A Veszprémi Petőfi Színház évek óta komoly figyelmet fordít a lélek ápolására, az emberek jólétére. Mindnyájan cipelünk kereszteket, ki kisebbet, ki nagyobbat. Társulatunk pedig azon igyekszik, hogy ezeknek a kereszteknek a terhét enyhítse. Muszáj egymás felé fordulnunk, jobban odafigyelni egymásra, észrevenni az intő jeleket, hogy megakadályozzunk visszafordíthatatlan, végzetes döntéseket. A mai egy nagyon tartalmas nap lesz és remélem, hogy tudunk ezekből az előadásokból építkezni és vinni a külvilágnak, megszólítva az embereket, hogy lássák: van remény, jövő és sosem szabad feladni, mert mindig van tovább!” – köszöntötte a zártkörű rendezvény résztvevőit, Színházunk igazgatója, Oberfrank Pál.

Büszkék vagyunk Kellerné Egresi Zsuzsanna igazgatóhelyettes-kreatív menedzser, mentálhigiénés szakemberre, aki a szakmai előadók körében foglalhatott helyet. A „…bús szívből énekelni…” - Amikor a tehetség túl nagy teher című előadásával igyekezett felhívni a figyelmet arra, hogy minden közösségben előfordulhatnak olyan bántások, sérelmek, melyek akár egy ember életét követelhetik. „28. évadomat kezdtem idén a Veszprémi Petőfi Színházban, mely idő alatt elkezdett foglalkoztatni, hogy a kultúrát hogyan tudnám összekapcsolni úgy a lélekkel, hogy az alkotót és befogadót egyaránt tudja segíteni, gyógyítani. Öt évvel ezelőtt megszületett egy csodálatos fesztivál, a Lélektől-lélekig Színház Gyógyító Erejének Fesztiválja, mely a művészet különböző formáival igyekszik gyógyítani a lelkeket, amihez nagyban hozzájárul a minden előadás után induló együttes „kibeszélés”, ahol szakmai emberekkel és a nézőkkel közösen dolgozzuk fel a látottakat.” – vezette fel előadását, mely két fantasztikus művész tragikus sorsát mutatta be a kezdetektől a végső tragédiákig: Domján Edit Jászai Mari-díjas színésznő és Szécsi Pál táncdal énekes életéről, munkásságáról hallhattunk, és arról, hogy mi vezetett a végzetes döntésükhöz. Az előadás különösen szívszorító pillanatai voltak, mikor Hirschl Laura és Keller Márton gyakorlatos színészeink Szécsi Pál legismertebb, és legmélyebb dalait szólaltatták meg.

Köszönjük a lehetőséget, hogy egy ilyen fontos rendezvényt fogadhattunk előcsarnokunkba, és köszönjük, hogy megannyi gondolattal, jóra intéssel gazdagodhattunk!

A Veszprémi Petőfi Színház minden helyzetben közösségben a közönséggel!