A soproni színház 2019 tavasza óta vesz részt a Lázár Ervin Programban. A kormányzati kezdeményezés célja, hogy minden 1-8. évfolyamon tanuló diák évenként egyszer ingyenesen, azaz ajándékként eljuthasson színházi, cirkuszi és komolyzenei előadásokra, koncertekre, valamint táncos produkciókra. Ennek a programnak köszönhetően legutóbb  A csodatévő lány című táncjátékot a Sopron Balett előadásában kísérőkkel együtt 1512 fiatal láthatta. 

Most egy mesekoncerttel kedveskedett a másodikosoknak a színház. A nézőtéren a hangulatra nem lehetett panasz, a kisdiákok végig tapsolták, énekelték az előadást. Akadt, aki még táncolt közben. Több általuk is ismert gyermekdal, mondóka hangzott el, s ezt a színészekkel, zenekarral együtt adták elő nagy ováció közepette.

A Tücsöklakodalom bemutatóját 2020 májusában tartották a soproni színházban, ahol óvodás és alsós bérletben varázsolta el a gyerekeket a produkció, amely ezután három Veszprém megyei településen, Magyarpolányban, Pécselyen és Dörgicsén vendégeskedett nagy sikerrel, majd eljutott Esztergomba. Az előadásban olyan közismert, generációkat átölelő dalok szólalnak meg, mint a Hol jártál báránykám, a Sárga csikó, csengő rajta, a Virágéknál ég a világ, a Kutyavér, az Egyszer egy királyfi, a Kétkrajcáros dal, A pad alatt.  A népdalfeldolgozások, a ghymeses hangzásvilág parádés hangszeres szólókkal, a Tücsökvőfély, Tücsöknyoszolyólány vidám története egyaránt utat talált kicsikhez és nagyokhoz

A produkció zenekarában Szarka Gyulával Jelasity Péter (szaxofon, furulya), Nagy Szabolcs (billentyűs hangszerek), Varjú Attila (ütőhangszerek) muzsikál együtt. A zeneszerző Szarka Gyula. A Molnár Anikó és Papp Attila által eljátszott történetet írta és dramatizálta Németh Ervin. A koreográfus Sipos Ferenc. A jelmeztervező Szélyes Andrea, a díszlet és rendezés Pataki András munkája. A fénytervező Kovács Ferenc.

A Lázár Ervin Program keretében a Tücsöklakodalmat ebben a három napban láthatják Csornáról, Farádról, Rábatamásiból, Bágyogszovátból, Rábapordányból, Bősárkányból, Kónyból, Szanyból, Szilből, Fertődről, Agyagosszergényből, Fertőszentmiklósról, Petőházáról, Hegykőről, Fertőszéplakról, Ágfalváról, Fertőrákosról, Kópházáról, Beledről, Ivánról, Babótról, Osliból, Szárföldből, Veszkényből, Vitnyédről, Lövőről, Mihályiból, Egyházasfaluból, Sopronhorpácsról, Sopronkövesdről, Nagylózsról, Zsiráról, Kapuvárról, Harkáról, Peresztegről, Nagycenkről és Sopronból érkező kisdiákok. 

A Lázár Ervin Program pedig folytatódik a soproni színházban. A most készülő Árgyilus és Tündér Ilona mesetáncjátékot, és a Hétszínvirág mesés táncjátékot májusban láthatják majd a gyerekek ennek a kezdeményezésnek a keretében.