Az  És mégis élünk táncelőadás a történelmi soproni népszavazás 100 éves évfordulójára született meg Somogyváry Gyula regénye alapján. A 80 perces szimfonikus művet Szarka Gyula Kossuth-díjas zeneszerző írta. A produkciót Demcsák Ottó Harangozó-díjas koreográfus, rendező vezetésével a Sopron Balett adja elő két részben. A librettó Katona Imre nevéhez fűződik.
 
A táncmű különlegessége, hogy minden előadáson a helyi Liszt Ferenc Szimfonikus Zenekar játssza a darabot hat tagú kórussal. Most tizenöt tagúra bővült a kórus, így a hangzásvilág még erősebbé, emelkedetebbé vált. Az újévi koncert dátuma ezúttal szimbolikusnak bizonyult, hiszen a várost és a környékbeli falvakat az antant képviselői hivatalosan 1922. január 1-jén adták át Magyarországnak.

Az És mégis élünk szimfonikus mű a színpadon a Sopron Balett előadásában filmzeneként hat a nézőkre, a különleges látványvilággal együtt. Ilyen atmoszférát közvetítenek a különböző tételek, a koreográfiák is. A mű koncertszerű változata viszont a közönséget most egy új dimenzióba emelte. A zenekar egységes, magas szintű játéka "utazó zenévé" varázsolta a művet, s a dallamok így hatottak képzeletbeli történelmi utazásként a lelkekre. Nem véletlen, hogy a koncert végén a közönség felállva ünnepelte a zenekart, a szerzőt. A vastaps méltán szólt az egész emlékezetes produkciónak, Oberfrank Péter karmesternek. 

A hagyományos újévi hangversenyen Barcza Attila, Sopron és térsége országgyűlési képviselője tartott ünnepi beszédet. A koncert után dr. Farkas Ciprián polgármester mondott pohárköszöntőt. Tudósítás az eseményről a sopron.hu oldalon fotókkal itt:

http://www.sopronmedia.hu/cikkek/ujevi-koncerttel-indult-2022

Az És mégis élünk táncmű továbbra is szerepel a Soproni Petőfi Színház műsorán. 

És mégis élünk januári előadásai: 

2022. január 14. péntek 19:00 - Petőfi Színház - Déryné-Széchenyi 
2022. január 13. csütörtök 19:00 - Petőfi Színház - Palotay bérlet