Szarka Gyula és zenekarának, valamint Molnár Anikó és Papp Attila színművészek interaktív előadásának nagy vastaps, üdvrivalgás szólt a nézőtérről. A népdalfeldolgozások, a ghymeses hangzásvilág parádés hangszeres szólókkal, a Tücsökvőfély, Tücsöknyoszolyólány vidám története egyaránt utat talált kicsikhez és nagyokhoz. A leghűségesebb város teátruma ezzel a programmal kedveskedett a gyerekeknek május utolsó hétvégéjén.
A Tücsöklakodalom bemutatóját egy éve tartották a soproni színházban, ahol óvodás és alsós bérletben varázsolta el a gyerekeket a mesekoncert. A produkció ezután három Veszprém megyei településen, Magyarpolányban, Pécselyen és Dörgicsén vendégeskedett nagy sikerrel, s eljutott Esztergomba. Az előadásban olyan közismert, generációkat átölelő dalok szólalnak meg, mint a Hol jártál báránykám, a Sárga csikó, csengő rajta, a Virágéknál ég a világ, a Kutyavér, az Egyszer egy királyfi, a Kétkrajcáros dal, A pad alatt.
A közönség, gyerekek, felnőttek pedig most önfeledten énekelték a zenészekkel, színészekkel a dalokat, amelyek a történet szerint elrepítették őket egy lakodalmi mulatságba a népzene, a folklór, a néphagyomány útján. Ebben az utazásban Molnár Anikó és Papp Attila színművészek kalauzolták őket a soproni színházban. A produkció zenekarában Szarka Gyulával Jelasity Péter (szaxofon, furulya), Nagy Szabolcs (billentyűs hangszerek), Varjú Attila (ütőhangszerek) muzsikált együtt. A zeneszerző Szarka Gyula. A történetet írta és a dramaturg Németh Ervin. A koreográfus Sipos Ferenc. A jelmeztervező Szélyes Andrea, a díszlet és rendezés Pataki András munkája. A fénytervező Kovács Ferenc, a rendezőasszisztens Kiss Noró.
A Tücsöklakodalom útja nem ért véget, az országban szeretnék minél több helyen bemutatni kicsiknek és nagyoknak ezt a mesekoncertet.
Forrás: soproniszinhaz.hu