Már az első próbán érződött, nagyon látványos, komoly fizikai állóképességet és magas szintű technikai tudást igénylő, ámulatba ejtő jelenetek készülnek modern, fúziós és művészi dzsessz elemeket felvonultató stílusban a barokk leghíresebb, legnépszerűbb operaénekeséről szóló történethez. A grandiózus táncelőadás a Sopron Balett és a St. Pölten-i Europaballett együttműködésében június 26-án tekinthető meg a fertőrákosi barlangszínházban a nyár egyik kiemelkedő élményeként.
A Farinelli művésznéven ismert Carlo Broschi a XVIII. század leghíresebb kasztrált operaénekeseként vonult be a történelembe. Amikor színpadra lépett, a hölgyek elájultak a nézőtéren. Hangja gyógyított. Az ő kalandos életét, eltitkolt szerelme iránti érzéseit, önmagával vívott harcait, érzéseit mutatja be a táncmű, megidézve a barokk kort, egy ember állandó félelmét a sikertelenségtől és a magánytól. Az izgalmat, szenvedélyt, szerelmet tartogató húsz szereplős koprodukció szeretné meghódítani az európai közönséget.
A barokk balett két koreográfusa Peter Breuer és Artur Kolmakov, akik a világ számos pontján rakták már le szakmai névjegyüket. Artur Kolmakov az ukrán táncművészet legendája. Sok helyütt dolgozott már. Bemutatói sikeresen turnéztak Európában és Ázsiában. A világ legjobb cirkuszi, táncművészeti társulatainak nemzetközi művészeit vonzzák az előadásai. Sikereinek titka a kiváló minőség, a professzionalizmus és a szórakoztatás egyedülálló kombinációja. Modern stílus jellemzi a munkáit, gyakran használ fúziós, látványos elemeket.
Az ukrán koreográfus az első jelenetet próbálta a Sopron Balett tagjaival. Az idős Farinelli kastélyában visszagondol a múltjára, álmodik arról, hogy milyen volt kalandos élete. A zene nagyon tempós, ritmusos, hordozza a misztikumot, álomszerű képeket. Az előadásban közreműködik majd Kevin Elsnig kontratenor, aki három éve bekerült a "Das Supertalent" című óriási népszerűségű televíziós műsor fináléjába.
Artur Kolmakov mindig bemutatta a soproni táncosoknak az aktuális jelenetet. Egyensúlyérzéket, jelentős fizikai állóképességet, összetett mozdulatsorok rögzítését igénylő technikás koreográfikat tanított az együttesnek. Nagyon épített a táncosok egyéniségének felvillantásárea arra, hogy megmutassák a barokk korszak életérzéseit, hangulatát, egy század atmoszféráját, az akkor élt emberek személyiségét, gondolatvilágát. Neoklasszikus és modern stílus váltakozik majd az előadás koregráfiáiban, attól függően, hogy Farinelli álmaiban vagy a valóságban játszódnak a jelenetek. A soproni és osztrák szereplők egyelőre külön-külön, saját balettermeikben gyakorolják a koreográfiákat, s a tervek szerint május végén, június elején vonul át a teljes csapat a fertőrákosi barlangszínházba.
A héten már érkezik a másik koreográfus, Peter Breuer, aki a történetet is megírta és vele folytatják a soproni próbákat a táncosok.
Minden amit az előadásról, alkotókról, az együttesekről, Farinelliről, életéről tudni lehet, sok érdekességgel, sztorikkal honlapunkon itt:
Farinelli: nemzetközi sztárokkal
Farinelli: jó szerepekben táncosaink
Farinelli: elégedett koreográfusok
Farinelli barlangszínházi energiával
Forrás: soproniszinhaz.hu