A pályázattal az Egyesület célja a vidéki teátrumokban tevékenykedő tehetséges, pályakezdő művészek anyagi támogatása, szakmai fejlődésük elősegítése, valamint a fővároshoz képest korlátozottabb munkalehetőségekből adódó hátrányok kompenzálása volt.
A beérkezett pályamunkák alapján kiválasztott színművészeknek az elismeréseket június 19-én, a debreceni Csokonai Nemzeti Színházban tartott gálán Kirják Róbert, az Egyesület elnöke, valamint Barnák László és Barabás Botond alelnökök nyújtották át.
A nyertesek névsora:
Balázs - Bécsi Eszter - Csokonai Nemzeti Színház, Debrecen
Berkó Boglárka - Csokonai Nemzeti Színház, Debrecen
Börcsök Olivér - Miskolci Nemzeti Színház
Csapó Judit - Csiky Gergely Színház, Kaposvár
Czvikker Lilla - Miskolci Nemzeti Színház
Dura Veronika - Hevesi Sándor Színház, Zalaegerszeg
Kerék Benjámin - Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza
Kuttner Bálint Benjámin - Weöres Sándor Színház, Szombathely
Labán Roland - Soproni Petőfi Színház
Mari Dorottya - Weöres Sándor Színház, Szombathely
Polák Ferenc - Szegedi Nemzeti Színház
Polgár Kristóf - Szolnoki Szigligeti Színház
Sepsi Melinda - Csiky Gergely Színház, Kaposvár
Tar Dániel - Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza
Turi Péter - Szegedi Nemzeti Színház
Az Egyesület valamennyi tagja nevében is szívből gratulálunk!
Kirják Róbert
elnök, Vidéki Színházigazgatók Egyesülete
Fotó: Katona Ákos, Csokonai Nemzeti Színház Debrecen
A fotón jobbról:
Kirják Róbert, a Vidéki Színházigazgatók Egyesületének elnöke, Polgár Kristóf, Turi Péter, Sepsi Melinda, Labán Roland, Kerék Benjámin, Berkó Boglárka, Balázs-Bécsi Eszter, valamint Barnák László és Barabás Botond, a VISZE alelnökei.