A pályázattal az Egyesület célja a vidéki teátrumokban tevékenykedő tehetséges, pályakezdő művészek anyagi támogatása, szakmai fejlődésük elősegítése, valamint a fővároshoz képest korlátozottabb munkalehetőségekből adódó hátrányok kompenzálása volt.

A beérkezett pályamunkák alapján kiválasztott színművészeknek az elismeréseket június 19-én, a debreceni Csokonai Nemzeti Színházban tartott gálán Kirják Róbert, az Egyesület elnöke, valamint Barnák László és Barabás Botond alelnökök nyújtották át.

A nyertesek névsora:

Balázs - Bécsi Eszter - Csokonai Nemzeti Színház, Debrecen

Berkó Boglárka - Csokonai Nemzeti Színház, Debrecen

Börcsök Olivér - Miskolci Nemzeti Színház

Csapó Judit - Csiky Gergely Színház, Kaposvár

Czvikker Lilla - Miskolci Nemzeti Színház

Dura Veronika - Hevesi Sándor Színház, Zalaegerszeg

Kerék Benjámin - Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza

Kuttner Bálint Benjámin - Weöres Sándor Színház, Szombathely

Labán Roland - Soproni Petőfi Színház

Mari Dorottya - Weöres Sándor Színház, Szombathely

Polák Ferenc - Szegedi Nemzeti Színház

Polgár Kristóf - Szolnoki Szigligeti Színház

Sepsi Melinda - Csiky Gergely Színház, Kaposvár

Tar Dániel - Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza

Turi Péter - Szegedi Nemzeti Színház

Az Egyesület valamennyi tagja nevében is szívből gratulálunk! 

                                                                                               

Kirják Róbert

elnök, Vidéki Színházigazgatók Egyesülete

 

Fotó: Katona Ákos, Csokonai Nemzeti Színház Debrecen

 

A fotón jobbról:

Kirják Róbert, a Vidéki Színházigazgatók Egyesületének elnöke, Polgár Kristóf, Turi Péter, Sepsi Melinda, Labán Roland, Kerék Benjámin, Berkó Boglárka, Balázs-Bécsi Eszter, valamint Barnák László és Barabás Botond, a VISZE alelnökei.